27.09.2023. Eiropa

26. septembris ir Eiropas Valodu diena. Šī pasākuma galvenais mērķis ir atbalstīt un saglabāt Eiropas valodu un kultūras daudzveidību. Tā kā VJCĢ ir Eiropas Savienības vēstnieku skola, tad 8.b klase devās uz Rīgu, kur apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku un ES māju, kurā piedalījās interaktīvā nodarbībā “Ceļo valodu pasaulē kopā ar Pepiju Garzeķi”, un apmeklēja lekciju, kurā piedalījās sarunā par teātri, valodu un tulkošanu ar Latvijas Kultūras akadēmijas Skatuves mākslas katedras vadītāju un profesori, teātra zinātnieci un kritiķi Līgu Ulberti, Baibu Vanagu, Latvijas Leļļu teātra aktrisi un Pepiju Garzeķi izrādē “Pepija Garzeķe”, Mudīti Treimani, grāmatas “Pepija Garzeķe” tulkotāju latviešu valodā un Astrīdas Lindgrēnes biedrības biedri, un Laurii Gundaru, dramaturgu, scenāristu, režisoru un bērnu grāmatu autoru.

Galerija